Аби врятуватися від сміття: міська рада скуповує ділянки поблизу полігону

203
0

Ще у червні 2017 року екологічна інспекція направила у міську раду листа-рекомендацію, в якій вимагали вжити негайних заходів щодо припинення експлуатації твердих побутових відходів. У зверненні, зокрема, нагадали, що ще з 56-го року сміттєзвалище використовується без проектної документації, інженерних, санітарно-гігієнічних та екологічних досліджень.

З того часу лунало багато обіцянок та уже таки зроблені перші кроки вперед. У вересні міські обранці представили техніко-економічне обґрунтування на будівництво сміттєпереробного заводу. Проте, орієнтовний термін появи – не раніше 2022-го. Та от уже на першій сесії 19-го депутати планують придбати 5,6 га. якраз неподалік полігону.

Щоб врешті усе відбулося, сесія міської ради має підтримати це рішення. Уже за тим підприємство буде замовляти оцінку вартості земельної ділянки. У КП «Спецкомунтранс» розповідають, навіщо їм додаткові гектари.

Договір на розроблення проекту уклали у вересні 2018-го і планують завершити уже десь за 2 місяці. До слова, питання рекультивації також піднімалося в уже згаданому листі.

Якщо ця покупка «не вигорить», будуть викуповувати приватні земельні ділянки, що наразі – у власності людей. Щоправда, в такому випадку потрібно змінювати цільове призначення. Загалом, від майже 9 га. площа уже зросла до 13. У планах – збільшити до 20 га.

Як повідомили у «Спецкомунтранс», в середньому за 1 сотку сплачують близько 55 тис. грн., тож купівля може влетіти у добру копієчку. Однак, головне, аби воно того таки вартувало.