Або геть, або у пустку: куди подінуть тварин-безхатьків Старокостянтинова?

529
0

Це – тимчасове місце для перетримки бездомних тварин у Старокостянтинові. Опікується його мешканцями громадська організація «Екозахист» на чолі із пані Оксаною. Жінку тут зустрічають щасливим гавкотом та помахами хвоста.

Як розповідає жінка, долю чотирилапих у свої руки взяла ще у 2015 році. І саме з тих пір триває боротьба за їхнє благополуччя. Але у Старкостянтинові, як і у більшості містах, місця та грошей для повноцінного притулку у влади не знайшлося.

У жовтні міська рада надала територію колишніх очисних споруд для облаштування місця тимчасового утримання тварин. Часто сюди навідуються і просто небайдужі – хто приносить гроші, хто харч, а хто і взагалі забирає чотирилапих у люблячу оселю. Хвостаті раді кожному відвідувачу! Але от нині із ломом та нецезурщиною чиновники приходили, аби прогнати їх геть.

На кадрах – директор Комбінату комунальних послуг Володимир Булич. Поведінка посадовця просто шокує! Мовляв, і споруди вже працюючі, і припис від екології є.

Таким чином, Оксана, 50 собак та 8 котиків тут і справді перебувають незаконно. Владці запропонували їм альтернативу, але ви тільки погляньте яку!

Окрім того, це – колишній полігон, нині і досі територія  Міністерства оборони. Ні світла, ні води, ні тепла, ні асфальту. Пустка, та ще й знаходиться ген далеко від міста.

Тут навіть і слів бракує. Стеля із пліснявою, стіни та підлога прогнилі – невже в таких умовах взагалі можна перебувати живим істотам?

До слова, у притулку усі собаки мають щеплення та отримують відповідний ветеринарний догляд. Вклавши у них усе серце, віддати їх абикуди просто не можуть.

Люди переконані: на вулиці безпритульних тварин не жде нічого доброго, і лише в наших силах врятувати їхні безцінні життя.

Побачивши під вікнами люд, з владних кабінетів крокують ті, хто мав би ще до волонтерів подбати про безпеку: як містян, так і тварин. Проте, на питання, чому притулку немає, кивають, що і у Хмельницькому немає, то чому повинен бути у них?

Окрім того, наголосили – минулого тижня уклали договір із волинською організацією «Допомога чотирилапим». Тамтешні волонтери будуть відловлювати собак і відвозити у Луцьк. Такса: 700 грн. з бюджету Старокостянтинова за одну собаку. Проте, що з хвостатими буде далі – чоловіків не хвилює.

Врешті, опісля годинної перепалки, владці дозволили волонтерам перебувати на старому місці до 15 березня. А чи покращать умови у новому, чи підшукають більш підходяще місце до тварин – залишається лише сподіватися.