Ангел на ремонті: на реконструкцію скорботного пам’ятника витратять майже 300 тисяч

241
0

Тут горять свічки та лампади, іноді ллються сльози за тими, кого не повернути, за тими, хто потрапив на чорні сторінки історії. Зажурений Ангел по вулиці Свободи з’явився ще у 1998 році. Архітекторами стали відомий скульптор Хмельницького Микола Мазур та його син Богдан. Місце було обране недаремно – у нинішньому Ляльковому театрі було приміщення КГБ. А там, де нині стоїть ЦУМ та Ангел, були підземні підвали, у яких багато людей залишилося навічно.

Донька митця розповідає, ідея Ангела належала батькові. Він хотів на темному місці зробити щось світле та мирне, те, що би давало людям надію на кінець страшної епохи. Від ескізу до бронзової реалізації минуло 4 роки.

А увесь комплекс, до слова, свою форму отримав теж невипадково – за планом це храм, де у центральній вівтарній частині височіє Ангел. Проте, останнім часом фундамент дещо осунувся. Оксана Мазур каже, підпорки і справді робили нашвидкуруч. Тож тепер їх вирішили «оновити».

Нині стіни вздовж периметру комплексу «Ангел Скорботи» зроблять із бетону, гладенькими та шліфованими. Договір підписали із тією ж фірмою, яка нещодавно завершила капітальний ремонт фонтану на привокзальної площі. Вартість робіт ледь більше 290 тис. грн.

Щодо самого бронзового Ангела поки питань немає. Доглядати за постаментом, звісно, потрібно, але нині він у доволі таки непоганому стані.