Атомники руйнують стереотипи, запрошуючи на екскурсію

120
0

Місто із невеликою історією, котре живе за рахунок станції. Із ХАЕС до Нетішина протягнуті чи не усі комунальні блага. Тепла та світла тут ніколи не бракувало, як і роботи для людей. Місто-супутник стоїть на подушці висотою 2 метри, утвореної із землі, яку вибрали із території сучасного водосховища. Звісно, найцікавіший його об’єкт – сама станція. Вона вабить туристів звідусіль та навколо неї схрещують списи урядники, які планують добудувати 3 та 4 блоки.

Для старшокласників із Іванкова цей день відкрив багато нового про атомну енергетику. Як мінімум, вони побачили реактор та проммайданчик із середини; як максимум, змінили власне ставлення до атома, який тепер називають «мирним».

Ретельно спланована екскурсія на ХАЕС залишила по собі не лише незабутні враження від масштабів об’єкту, а й повністю розвіяла стереотипи стосовно небезпеки, яку несе атом.

Подолавши понад 4 сотні кілометрів із Київської області, Іванківчани здійснили своє давнє бажання – викорінити страх, навіяний Чорнобилем.

Десятки важелів, кнопок і редукторів. Пульт управління ХАЕС називають серцем станції, у навчальному центрі – його точна копія. Панель висотою в три і шириною понад десять метрів займає більшу частину приміщення. Вона найбільше вразила гостей із Іванкова, бо ж досі бачили подібне лише на картинках чи у відеосюжетах.