А Ви «оформлені» офіційно? 33-ій разом із співробітниками Держпраці вирушив у рейд по ТРЦ

769
0

А Ви маєте трудову книжку? Які саме папери підписували? Чи все ж влаштовані неофіційно на свій страх і ризик? Проблема оформлення офіційних відносин між роботодавцем та працівником і досі стоїть дуже гостро. Виплата відрахувань та податків зменшується, але от, по суті, сам працюючий і втрачає. Управління Держпраці от уже протягом 2 років час від часу проводять рейди, аби виявити нечистих на руку підприємців. Цього разу із нашою знімальною групою вирушили в один із найбільших торговельних центрів.

Одні просто хочуть працювати, інші – не платити за своїх робітників різноманітні податки та збори. Проте, це – ніщо інше, як обхід та порушення діючого законодавства.

Вже 2 рік поспіль від моменту отримання повноважень працівники Управління Держпраці здійснюють інспекційне відвідування торговельних площ. Рушаємо в один із ТРЦ міста. Магазин обираємо навмання.

У куточку споживача, де б і мали знаходитись трудові договори, їх немає. Проте є десь тут – серед стосів. Документи тут таки знайшлися, проте без обурення не обійшлося.

Рушаємо далі. Продавці, уже звично, зустрічають інспекторів та телекамеру боязко. Здійснюють кілька дзвінків, перш ніж вчинять хоч якісь дії.

Наступна точка пригощає своїх відвідувачів кавою та смаколиками, проте до офіційного оформлення, здається, ставиться неохоче. Дівчина-бариста одразу комусь телефонує, приходить чоловік у білій футболці. Саме він і починає діалог із інспекторами.

А потім вже й інспектори спілкуються із власниками на тому боці лінії. Трудового договору на місці не знайшлось. І хоча він має бути «на місці», дають можливість його донести упродовж кількох найближчих днів. В такому випадку просять написати пояснення, аби потім звірити дати.

І, на завершення, ще одна точка, де інспектори шокували саму працівницю, яка до останнього була переконана, що напрацьовує собі трудовий стаж.

Ось так і виходить: дурять навіть тих, із ким намагаються вести бізнес.

Врешті, пані зі слізьми на очах тікає з-під прицілу камер, не розуміючи, чому подібне відбулося. Опісля інспекція продовжилась уже без нас. Наостанок, нагадуємо усім підприємцям: нині у нашому законодавстві прописані штрафи за ведення нечесної гри.