Безпека на дорозі – перш за все: батькам Хмельницького нагадали, як завадити нещастю

555
0

Курс із безпеки дорожнього руху реалізовується в Україні вперше. Розроблений він за європейськими стандартами. Адже в наших сусідів досвід у створенні подібних проектів – чималий. Тож і ми вирішили запозичити цю ідею. Сьогодні у стінах 1-ої гімназії провели вже 3-ій тренінг для татусів і матусь Хмельницького. Ольга Дробишева – організатор і, власне, автор програми «Відповідальні батьки», – переконана: таке навчання вкрай необхідне, адже загроза може підстерігати дитину як на дорозі, та і в автівці. Й дорослі повинні знати, як попередити нещастя.

У першу чергу, курс націлений на людей, які повинні доносити основи безпеки на дорозі іншим. Це освітяни, люди в формі, медичні працівники та інструктори з правил дорожнього руху. Та долучитися до зустрічі міг кожен бажаючий. Презентація була поділена на 3 основні категорії: дитина в машині, дитина-пішохід та особливості психології малечі в контексті БДР. Окрім того, учасникам тренінгу розповіли, яку загрозу несуть дитячі автокрісла, як керувати автомобілем під час вагітності та наголосили на головних причинах аварій.

Тетяна Дадашова – вихователька у дитсадочку. На зустріч прийшла, аби покращити свої уже набуті навички. Жінка ще з університету знає, як правильно переводити малюків через дорогу і як вберегти від біди. А знання, отримані сьогодні, буде використовувати не тільки в роботі, але й передасть своєму одинадцятилітньому синові.

Усі учасники проекту по закінченню тренінгу отримають сертифікати. До них додають і сувеніри: наліпки на машини, брошури з прослуханою інформацією. А ось школам міста від національної програми «Traffic Challenge» подарували світловідбивальні жилети –  аби в темну пору водії змогли вчасно помітити дитину на дорозі.

Програма реалізовується по всій Україні. У кожному місті будуть проводити від 3-ох до 5-ти таких тренінгів. І вони є украй необхідними, бо ж статистика аварій з участю дітей доволі сумна: щомісяця на території країни в ДТП гине близько 30-ти школярів. Тому, шановні батьки, бережіть себе та відповідально ставтеся до життя і здоров’я своїх дітей – адже вони найдорожче, що у вас є.