Без вакцини немає медицини: як рятуватися від ботулізму?

444
0

Через випадки захворювання на ботулізм в декількох областях України заборонили продавати в’ялену рибу. За останніх два місяці у державі зафіксовано 9 смертей від цієї інфекції. На Хмельниччині уже зареєстровано 5-ро хворих, але, на щастя, без летальних випадків.

Збудник інфекції ховається у продуктах, які не пройшли достатньої термічної обробки. Це риба, м’ясо, деякі овочі і домашня консервація загалом.

Захворювання, без перебільшень, називають “грізним”, адже серед симптомів – слабкість, головний біль, розлади мови, зору та дихання. А у найважчій  формі – смерть.

Проте, найбільше людей лякає саме те, що вакцини проти хвороби на полицях українських медзакладів немає. Раніше її возили з Росії. А за два роки нового постачальника сироватки знайти не змогли.

Ввозити, звісно, дозволили, проте вартість вакцини по кишені не кожному. В середньому, для одного хворого потрібно 6 ампул,  ціна однієї закордонної – більше 400 євро. А потім – ще й курс реабілітації. Доки громадяни шукають ліки – в МОЗ України від відповідей тікають.

Найнебезпечніша зараз – в’ялена риба. Тож наша знімальна група вирушила на популярний ув’ю продукцією Летичівський ринок, аби запитати, чи мають продавці документи на свій товар. Однак, таким візитам тут не раді.

Доки ми намагалися поговорити з цим чоловіком – інші продавці з павільйону втекли. А контейнери зачинили на замок.

Жодних документів ми так і не побачили. Однак, летичівська риба є й у Хмельницькому. Тут за прилавком сертифікати нам показали. Продавець розповіла – зараз особливо ретельно вибирають постачальників, саме у зв’язку із ботулізмом.

Не бійтеся запитувати документи у продавців, адже саме вони можуть стати запорукою вашого здоров’я. Піддаватися зайвому ризикові не варто, тому що наразі дійсно життя українців в руках самих українців.