Без «передайте за проїзд»… але лише на папері: як у громадському транспорті запровадять е-квитки

546
0

«Передайте десятку за двох!» Або ж «де моя решта?» Забути про ці звичні для громадського транспорту ситуації пропонує Олександр Симчишин.

Нині у тролейбусах Ви мусите чекати, поки крізь «зайців» та пільговиків протиснеться кондуктор, щоб забрати 3.50 і видати квиток. В маршрутках найчастіше ви не отримуєте проїзного квитка взагалі.

Різні міста впроваджують по-народному «безготівку» по-різному. Однак деякі елементи цієї новації залишатимуться базовими для всіх. Це банківська картка та спеціальний пристрій на вході у тролейбус.

Громадський транспорт, а це тролейбуси та муніципальні автобуси, обладнають спеціальними зчитувальними пристроями. Обіцяють, вони прийматимуть платежі з будь яких карток, а не лише ВІЗА. Пасажиру буде достатньо просто провести карткою. Проїзд оплачений. На все про все – долі секунди. Так має бути в ідеалі.

Хочемо того чи ні, а Хмельницький приєднався до когорти прогресивних міст, де проїзд у міському наземному транспорті можна буде оплатити сучасним зручним засобом – безконтактними банківськими картками. Поки що лише на папері. Наміри скріпили рукостисканням та підписами у кабінеті міського голови. Тож почекаємо і спробуємо.