«Били по ногам, у живіт та голову»: аграрні війни між людьми та «СварогВестГруп»

388
0

Більшість людей у цих краях уже довгі роки віддають свої паї в оренду корпорації «Сварог Вест Груп», зокрема ТОВ «Лотівка-еліт». Проте співпраця останнім часом стала схожою на кріпацтво. Невдоволені ані платою за паї, ані ставленням, люди вирішили самі обробляти свої землі, як тільки термін договорів  збіг. Проте, гігант пішов у наступ. Їх трактор виїхав на поле та почав зрівнювати недозрілий урожай, у прямому сенсі, із землею.

Із вечору 15 квітня пані Олені пам’ятає набагато. Саме тоді на своїх паях люди помітили першу техніку. Тож жінка та ще кілька людей вийшли, аби завадити трактору йти по полю, проте аж ніяк не думала, що опиниться на лікарняному ліжку.

Олена просто на полі втратила свідомість і 3 дні провела у лікарні. Інцидент стався близько 9 вечора. Чоловік потерпілої каже, мужчини у чорній формі були у балаклавах та озброєними.

Разом із депутатом обласної ради, Наталією Вишнівсьою, знімальна група 33 приїхала, аби розібратися у конфлікті. Помічаємо тих самих чоловіків – із холодною зброєю та газовими балончиками.

Загалом, під гніт «Сварог Вест Груп» утрапило 20 людей – саме стільки підписали відповідну заяву, а це близько 8 га. площ сільськогосподарського призначення. Люди засіяли поля ячменем та пшеницею і вклали у це свої кошти, саме тому так і боляче їм дивитися, як знищують плоди їхньої праці.

Представники ж корпорації вперто стоять на своєму – документи є, і закон – на їхньому боці. От чи тільки це не є радше БЕЗзаконням?

Самі ж громадяни стверджують, нічого наново не підписували, і впевнені – документи підроблені.

На поле, загалом, приїхали й представники правоохоронних органів – відбирають покази та намагаються забезпечувати громадський порядок.

Проте, як зазначили у агрофірмі, від свого не відступлять і трактор таки рушить.

І от люди вкотре своїми тілами перекривають дорогу трактору, проте чи вдасться поліції пробути на полі увесь посівний період? Таки навряд. Невже у нашій країні фізична сила вища від букви закону, невже агрофірма, що й існує завдяки людським паям, може так зневажливо ставитися до їх власників, невже у противазі людського болю та власної вигоди компанія «Сварог Вест Груп» обирає останнє?! Висновки робіть самі…