Ближче до землі: більше 95 тис. га. на Хмельниччині перейде у розпорядження ОТГ

324
0

Чекали і нарешті дочекалися. ОТГ зможуть порядкувати територією, на якій же і живуть. 31 січня Кабмін передав право розпорядження землями державної власності від Держгеокадастру до тергромад на місцях. Розповідають, у області цього чекали уже кілька років.

Усі голови як уже створених, так і майбутніх ОТГ за тиждень опісля прийняття закону зібралися у великій залі Хмельницької ОДА. Разом із очільником геокадастру провели таку собі роз’яснювальну нараду. Питання лилися рікою, адже роботу потрібно проводити швидко і, бажано, без прогалин, а попрацювати таки є над чим.

Усього в нашій області змінить свого розпорядника близько 95 тис. 800 га земель. До кінця 2018 року вони розприділяться між 39 уже утвореними ОТГ.

Зазначимо, мова йде про землі державної власності сільськогосподарського призначення. Сюди відносяться як угіддя, до яких входять рілля, сінокоси, пасовища, багаторічні насадження, перелоги, так і польові дороги, прогони, шляхи, господарські двори. Так, свого права дочекалися одні із найперших децентралізованих ластівок на Хмельниччині. Так, у Новоушицькій ОТГ під своє крило візьмуть більше 8 тис. га.

Дехто зазначає, подібне рішення уряд прийняв таки із затримкою на кілька років, проте краще пізно, ніж ніколи. Переконані, це збільшить фінансування, створить нові робочі місця, залучить інвесторів, а головне – дасть у більшій мірі громадянам використати своє право на землю.

Ті громади, які ще не об’єдналися, зможуть скористатися своїм правом, якщо встигнуть, ще й цьогоріч, але, швидше за все, уже у 2019-му. Для тих, хто ОТГ не планує, закон залишається незмінним.