«Брудні руки» чи лікарська помилка: хто винен в розповсюдженні інфекції?

966
0

«Брудні руки» чи лікарська помилка? Це питання зараз – найважливіше для хмельничанки Олени. Тиждень тому захворіла її молодша дитина, одномісячний Лад. Малюка госпіталізували у стаціонар до дитячої міської лікарні із бронхітом. За кілька днів стан здоров’я покращився, проте радість батьків тривала недовго: у немовляти з’явилася температура та діарея. Запідозрили інфекційне захворювання. Олена, не приховуючи обурення, розповідає свою історію у соцмережах. Особливо акцентує увагу на лікареві Перебейніс Лідії, адже вважає, що саме вона приховувала епідемію у закладі. Руслан, батько малюка, погодився з нами зустрітися, адже сама Олена із Ладом наразі – в реанімаційному відділенні Хмельницької інфекційки.

Чоловік каже, спершу Олену з малюком розмістили у палаті іще з 3 іншими дітьми. Ані платних, ані взагалі вільних місць у лікарні не було. За кілька днів, при першій нагоді, перейшли у двомісну палату. Однак, у малюка із сусіднього ліжка проявилися симптоми ротавірусу, через що його помістили в ізолятор. Лікарі підозру підтвердили. Хвороба шириться повітряно-крапельним та контактно-побутовим шляхами. Важливо те, що момент зараження може відбутися ще навіть за відсутності симптом у носія. У медзакладі не виключають: ним могла стати і мати.   

Нагадаємо, у 2017 році трапилося подібне: при перебуванні в дитячій міській лікарні малюки масово підхоплювали цей вірус. Тоді справа набула розголосу і батьки в пошуках справедливості звернулися до правоохоронних органів.

Сама ж Лідія Іванівна стверджує: адміністрація ретельно стежить за перебігом хвороб. Каже, виною тому може бути  недотримання норм гігієни. Проте, якщо дитина уже перебуває у стаціонарі і виникає підозра на інфекційне захворювання – проводяться обстеження, малюків ізолюють і в разі підтвердження діагнозу – переводять до інфекційної лікарні.

Наразі в дитячій міській лікарні відділення молодшого та старшого дитинства переповнені, вільних палат немає. Тож навіть якщо дотримуватися усіх вимог, постійно проводити дезінфекцію, усе ж при тісному контакті хворих дітей недуги стрімко розповсюджуються. Особливо, коли період загострення інфекційних захворювань у розпалі. Аби однозначно попередити усі можливі ускладнення, варто одразу перевірити кожного пацієнта на вірусні хвороби. Чому ж виходить так, що, звернувшись по лікарську допомогу, малюки  покидають лікарню ще більш хворими, аніж були до того?!