Будинок Берлянта оживе у вигляді муралу: художники взялися за новий арт по Проскурівській, 56

828
1

Як тільки дощі перестали заливати місто – художники взялися до роботи. Частину стіни по Проскурівській, 56 спершу утеплили, а тепер вибудували риштування та почали вимальовувати новий мурал. До нас спускається митець – Андрій Томчишин. Він уже працював над появою «Осіннього джазу» та «Козака Мамая». Нині творить «Проскурів в Ретроспективі».

Площа арту – до 150 кв. м. Крім розпису на стіні планується встановлення і невеличких тематичних скульптур у вигляді старих фотокамер. Загальна вартість проекту – 290 тис. грн., які були виділені з міського бюджету в рамках проекту «Мальоване місто».

Історична довідка: будинок Берлянта був зведений у 1912 році. У1930-х роках тут був штаб кавалерійського корпусу Червоного козацтва, «Військбуд №105» та відділи НКВС. А вже у 1941, практично у перші дні війни, будинок зрівняли із землею, тим самим знищивши архіви. Нині на його місці – Ангел Скорботи.

Мурал будуть малювати близько місяця, кажуть: усе залежить від погоди. Нині уже планують прикрашати чергову стіну, але от яку – поки думають. Нагадують, кожен хмельничанин може звернутися в управління ЖКГ та попросити утеплити й прикрасити ту чи іншу стіну. Звісно, маєте більше шансів, якщо проживаєте у центрі чи у місцях масово скупчення людей.