Будинок на Зарічанській підтоплює фекаліями протягом 9 років. Що робити людям?

321
0

Мешканці будинку свою доволі «мирну» боротьбу із ЖЕКом почали ще 9 років тому. Саме тоді стався перший прорив майже 40-річної каналізаційної труби. Незабаром вік водовідних споруд перевалить за 50, а віз і нині там. Фекалії річкою ллються у підвали, а сантехніків викликають ледь не щотижня.

Страждають від таких відтоків не лише підвали, на які справді страшно глянути, а й квартири. Так, наприклад, на нульовому поверсі можна побачити калабані, волога в’їдається у мури, а пліснява шкодить здоров’ю мешканців. Такі стіни точно не лікують.

І це не один підвал, а уся система каналізації. Найбільше страждають 3, 4 і 5 під’їзди. 30 серпня відбулася масштабна зустріч із начальниками, проте ситуація донині все ще не покращилась.

Про те, що люди водовідвід перетворили на сміттєпровід, скаржаться і в муніципальній компанії «Заріччя» – колишній 6-й ЖЕК. Адже система може переправляти лише воду та відходи життєдіяльності людини. Якщо коротко, директор звинувачує у всіх бідах недобросовісних хмельничан. І додає, подібна проблема є і в сусідніх будинках, що на Зарічанській, 6/4 та /5.

Помешкання накопили і величезну заборгованість. Так, у головного фігуранта історії  недоплата становить близько 20 тис., а увесь район має «хвостів» аж на цілих 4 млн. грн. Тому, розводять руками – роблять, що можуть, а на більше не здатні.

І справді гарна порада у таких випадках – капітальний ремонт спільно із міським бюджетом. За цією програмою, мешканці мають зібрати понад 75% підписів людей, які готові співфінансувати роботи, їх прикріпляють до відповідної заяви. Влада ж оцінює стан та давність систем, і компенсує від 30 до 90%  вартості робіт. Поки що це один з небагатьох гідних варіантів вирішення проблеми.