Обіцяють, стане справжнім дивом: триває будівництво музею історії Хмельницького за 26 млн.

732
0

Відчути минуле на дотик. У Хмельницькому уже майже рік зводять сучасний музей історії міста. Щодень ведуть роботи по вул. Свободи. Майже 10 років через бюрократичні неточності  приміщення пустувало. Але от у кінці липня 2017 року нарешті міське управління культури підписали договір із будівельниками, і почалося!

Музей етнографії, наочна інсталяція українських історичних свят, покажуть і сам Хмельницький у різні періоди, буде й місце для тимчасових експозицій – усе це на більш як 3 тис. кВ. м. Загальна вартість – 26 млн., до кінця цього року освоять 5. Що ж встигли зробити?

Попередньо музей мав бути 2-поверховим. Та задум розширюють – у прямому сенсі. В загальному, представлять відвідувачам уже цілих 4 поверхи.  Врешті, музейний комплекс має на меті об’єднати діючий музей історії міста, музей декоративно-прикладного мистецтва, музей Людмили та Миколи Мазурів, а також конференц-зал…

Ці вікна стануть зовнішньою родзинкою музею. А всередині, у свою чергу, спеціальні конструкції створять особливу гру сонячних променів.

Загалом, розповідають, практично повністю завершили прокладання усіх комунікацій. Представник підрядника ділиться: працювати із об’єктом напрочуд цікаво, адже тут необхідна увага до деталей.

У майбутньому тут будуть і мультимедійні інсталяції, а також декілька тематичних фотозон. Багато до чого можна буде доторкнутися. І, хоча, довкола, здебільшого, голі стіни, кажуть – зробили чимало. Ту роботу, яку завершили у 2018-му, хоч і не видно неозброєним оком, проте буде відчутно.

Затратними роботи стали і через те, що це не стільки уже зведення, скільки реконструкція.

Екскурсія у музеї буде відбуватися по такому собі замкненому колу, аби пересуватися цим приміщенням було легко та невимушено.

Показують візуальний проект та хизуються – хочуть максимально задіяти кожен куточок цього приміщення, аби зацікавити кожного відвідувача.