Біжи по райдузі: невже «вбивця тварини» відбудеться заявою «за власним»?

1329
0

Відео жахливих передсмертних страждань собак шокувало усіх без винятку. Минулого тижня в одному зі спальних районів міста на камеру відеоспостереження зафіксовано черговий факт отруєння безпритульних тварин. Постраждало двоє собак: один з них досі у важкому стані, інший – помер прямо у кабінеті ветлікаря.

На відео – ніхто інший, як начальник відділу по відлову собак КП «Спецкомунтранс», Владислав Медляковський. На кадрах видно: чоловік, якого містяни уже прозвали догхантером, разом зі своїм колегою Анатолієм годують собак, після чого у тварин починаються судоми та йде піна з пащі.

Люди розповідають: собаки ніколи нікому не завдавали шкоди. Лише тут, біля магазинів, чекали на гостинці від перехожих. І ті часто купували їм їжу.

Головних «героїв» історії, працівників «Спецкомунтрансу», нині було звільнено. Про це заявив міський голова Олександр Сергійович. Він зазначив: одразу після перегляду відео та встановлення цих осіб наказав відсторонити від роботи. Та чи справедливою є ця кара?

У «Спецкомунтрансі» поспілкуватися із чоловіками з відео нам не вдалося. Запевнили, що уже звільнені. Проте, як виявилося, їх зняли з посад  не за статтею, а, уявіть, за власним бажанням. А це означає, що в разі не доведення їх вини –  знову повернуться на свої «нагріті» місця.

Однак, скандал має продовження: уже завтра волонтери разом із небайдужими містянами колективно напишуть заяву на чоловіків за жорстоке поводження з тваринами, що згідно статті 89 передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність як у вигляді штрафу, так і позбавлення волі терміном до 3 років. Вимагатимуть найсуворішого покарання, бо вже не сила терпіти ігнорування таких злочинів.

І доки українці виводять своїх домашніх улюбленців на марші «за права тварин», інші бездушно позбавляють їх життя, змушуючи перед тим жахливо страждати. Коли ж нарешті закінчиться свавілля у цьому місті? Знущання та вбивства беззахисних нікуди не зникають. Можливо, тому, що влада міста може лише звільнити цих осіб, скидаючи покарання на плечі правоохоронців. А чому не контролювали  тих, кого наймали на роботу? Страшно уявити, скільки невинних загинуло від рук, як уже охрестили їх люди, догхантерів! Позбавлення посади – найменше із можливих варіантів. Тварина, що змушена жити на вулиці, яка не має дому та люблячих господарів, від будь-кого із перехожих чекає добра, та не знає, що у руці із гостинцем може ховатися смерть.