Нова громада – нова і влада: в трьох ОТГ Хмельниччини у грудні відбудуться вибори

604
0

Не лише кількістю, але й якістю. Хмельниччина – одна із лідерів за темпами формування ОТГ. Ми вам уже не раз розповідали, як селяни, об’єднавшись, отримують у користування відремонтовані або новозбудовані дитячі садочки, школи та лікарні, а ще місця для відпочинку та розваг. Варто відмітити динаміку власних доходів тергромад. Адже станом на 10 жовтня сума цих надходжень – близько 995 млн гривень.

Уже 3 листопада стартує передвиборча кампанія у трьох новоутворених громадах: Ямпільській, Улашавській та Новоставецькій. Самі вибори призначені на 23 грудня: мешканці обиратимуть голів та депутатів в ОТГ. Варто зазначити, що Новоставецька не входила в план Уряду, й є острах, що вона може не отримати прямі міжбюджетні надходження і по факту скоріше бути великою сільською радою, аніж ОТГ. Хоча подібне уже траплялося у 2017. Саме таким чином виникла Баламутівська, що у Ярмолинецькому районі, й попри усі ризики уже згідно перспективного плану на 2018 отримала 1 мільйон 50 тисяч інфраструктурної субвенції.

Нагадаємо, минулорічні вибори в ОТГ минули не без інцидентів. До прикладу, у Красилові громадяни у своїх поштових скриньках знаходили «чорний піар» на одного із кандидатів, багато дільниць не опалювалися, місцями не вистачало бюлетенів. А в Олешинській та Череповецькій ОТГ взагалі періодично зникало світло, через що ЦВК доводилось чи не наосліп рахувати голоси. Тож сподіваємося, що помилки 2017 року врахують і тепер подібних неприємностей вдасться уникнути.