Вибори уже за тиждень: як готуються у Хмельницькому та хто затягує процес?

557
0

Вибори під загрозою! Такими повідомленнями від самого ранку рясніє ледь не увесь Інтернет. 15 квітня остаточно мають утворитися усі ДВК по Україні. Але з цим вийшли значні колізії і уявіть, завдяки кому – діючому Головнокомандуючому. Зокрема, Штаб Петра Порошенка не надає членів комісій, які, до слова, мають бути представниками двох кандидатів. У Херсонській області не вистачає близько 800 чоловік. У Кіровоградській та Закарпатській області – біля 4 тис. членів ДВК – це нестача на всіх округах. У Бердянську Штаб гаранта не подав 130 членів. У Чернігові дефіцит – 1800 осіб, у Дніпрі – ще 400. Деякі експерти зазначають, так діючий Президент, передбачаючи свій програш, просто саботує вибори.

Якщо ситуація не зміниться до кінця доби, вибори на значній кількості ДВК можуть просто не відбутися. У такому випадку ОВК має взяти справу у свої руки, але знайти стільки людей – справа і справді не з легких. А як щодо Хмельницького?

На щастя, у нас з цим не затягнули – і на інші ОВК також розпочався процес видачі, так би мовити, виборчого обладнання.

Згідно із законом, отримати вивіску і таке інше голови ДВК мають до виборів, проте, звісно, бажано це зробити у перші дні утворення.

Євген Щербанюк участь у виборах в якості члена комісії бере уже 3 раз. Нині у руках уже тримає посвідчення членів своєї дільниці, печатки та списки. Каже, складати присягу будуть ввечері та уже отримають попередні списки виборців.

Ситуації, що склалася в Україні, коментує: так, те, що членів обирали поспіхом – помітно, адже хоч і дефіциту немає, некомпетентність представників Порошенка «на обличчя».

На Окружній виборчій комісії кажуть, намагалися зробити усе якомога швидше. Зокрема, у неділю працювали ледь не до 11 вечора, але 191-у ДВК таки затвердили. Тому, зранку уже «ділять» роздатковий матеріал.

Так, до обіду понеділка тут уже видали 33 комплекти із 112. Черга то збільшується, то скорочується, але усе спокійно.

Близько 2 тис. хмельничан звернулися, аби змінити місце для голосування або й внести себе у відповідні списки. І навіть в крайній день, понеділок, під кабінетом у черзі доведеться чекати, щонайменше, півгодини.

Вибори – процес складний, із брудними технологіями та методами, що мали б виправдовувати результат, проте часто лише викликають сумнів у виборця. Хмельницький не втрапив у «чорний список», проте до виборів ще тиждень – побачимо, як розгортатимуться події. Головне – зберігати холодний розум та аналізувати, для чого відбуваються певні процеси…