Годувати худобу відтепер ніде: у Щербані на Хмельниччині переорали єдине пасовище

1024
0

Колись квітуче село Щербані помалу втрачає позиції. Мешканців залишилося небагато, роботи немає. Єдине, з чого живуть люди – урожай та худоба. А тепер і останній спосіб заробити копійку опинився під загрозою. Землю, яка раніше слугувала пасовищем, – повністю зорали.

Селяни зібралися у напівзруйнованому клубі, аби почути від сільського голови відповідь всього на два питання: хто тепер господарює на тій землі та що їм робити далі?

Ситуація, як з’ясувалося – не хитра і не поодинока. Земля під пасовищем –  резервна. Щоб її утримувати, у сільської ради коштів немає, тож і розпоряджаються нею не в селі. 42 ГА на сесії районної ради виділили фермерському господарству в обличчі одного громадянина.

Люди впевнені, що важка техніка фермера “перерила” значно більше, ніж 42 гектари. Вимагають від очільника села: виміряти. Він погодився і пообіцяв, що спробує домовитися з агрофірмами, які працюють у селі, про виділення кількох гектарів землі  під пасовище.

Людей такий варіант влаштовує, адже землі для випасу  худоби немає зовсім. А молоко – чи не єдиний спосіб заробітку селян.

На землях поблизу села працює аж декілька агрофірм. Люди і староста  сподіваються, що хоч  з однією із них вдасться  домовитися. Проте, сумнівів досі багато: найперше, чи погодяться орендарі віддати землю, за яку сплачують? Тим паче, що зовсім скоро розпочнеться посівна. Ось так і виходить: в тих, хто гне спину та просто таки виживає, забирають останнє, під начебто законним приводом.