Вирвані з ворожих кайданів: полонені хмельничани повернулися на Батьківщину

564
0

Зв’язок із чоловіками перервався 3 жовтня о 8 вечора. Прикордонники Богдан Марцонь та Ігор Дзюбик зникли під час несення служби у Сумській області. Лише через добу відшукали службову автівку, в якій залишилися і телефони, і верхній одяг. Згодом, стало відомо, що їх затримала російська ФСБ та утримувала як полонених. Звинувачували військових у незаконному перетині кордону. Самі чоловіки родом з Хмельниччини та закінчували нашу прикордонну академію. Рідні не знаходили собі місця, і от лише через 5 місяців наші земляки повернулися на Батьківщину.

Офіційна процедура передачі відбулася зранку 2 березня у нейтральній смузі українсько-російського кордону в районі пункту пропуску «Гоптівка» у Харківській області. Домовлялися про обмін дуже важко і довго, у справу навіть «включився» Президент.

Опісля чоловіки рушили до Києва, де їх уже з нетерпінням чекали найближчі – матір Ігоря та дружина Богдана. Жінки чекали на своїх мужчин зі слізьми. Адже, остаточно і самі хлопці, і їх рідні, дізналися про усе лише за день до, власне, самої передачі.

Нині чоловіки близько місяця будуть проходити реабілітацію в Києві, далі капітанам підберуть нові посади. Усіх деталей чоловіки не розповідають, оскільки поки що це військова таємниця. Зазначили лиш, що тортур із ними не чинили.