Доторкнутися до стародавнього писання: у музеї «Православ’я Поділля» – виставка Святого письма

452
0

Знаменита Острозька Біблія,  історичне християнське писання та навіть усім відоме Пересопницьке Євангеліє.  Два десятка старовинних книг представленні у Хмельницькому музеї «Православ’я Поділля».  До нашого краю Святе Письмо потрапило не випадково – а з нагоди відзначення в Україні 500-річчя Реформації.

З давніх-давен Біблія вважається книгою усіх книг. І  директор музею із захопленням розповідає історію кожного з цих писань. А найбільше пані Марія звертає увагу на Пересопицьке Євангеліє –  один із символів української нації. Це майже 10-ти кілограмовий рукопис з мініатюрами, на якому ще з 1991-го року присягають  на вірність державі  усі наші Президенти.

Загалом, у  музеї  чи не щодня  розповідають в цілому про історію православ’я та християнства. А щосереди тут проводять збори молодіжної організації, аби розповісти містянам важливість духовності в наш  час.

Отож, впродовж місяця усі бажаючі зможуть завітати до музею «Православ’я Поділля» та власноруч доторкнутися до Святого письма та його стародавніх літер.