Вишиванка – як символ нашого минулого, сьогодення та майбуття

640
0

Здавна вишитий орнамент на одязі був не просто прикрасою, а оберегом для того, хто його носив. Вишиванка – символ українського народу, генетичний код нації. Традиції не забуті: передаючись із покоління в покоління, оздоблена візерунками сорочка є актуальною і сьогодні, а на її честь у 2006-му почали відзначати День вишиванки. Свій початок це свято бере із Чернівців: символ вшанували спершу на рівні університету, та за кілька років ця дата стала Всеукраїнським, а згодом і Всесвітнім днем вишиванки. Хмельничани теж щороку долучаються до святкувань.

Символи і кольори, які використовуються при вишивці традиційної української сорочки, несуть певний зміст. Колись кожен українець у своїй скрині нараховував щонайменше 30 вишиванок… Дарували їх обов’язково при народжені дитини, у день весілля та до інших визначних подій, а безпосередньо під час її створення співали пісні та молилися. Хоча б одну національну одежину в шафі мають і нині.

У Хмельницькому з року у рік готують до свята цілу програму. Попри те, що вулицями міста прогулюються чимало містян у національному, зібрались такі й на майдані, адже тут місцеві студенти організували флешмоб. Наче вишите червоно-чорними нитками, живе зображення тризуба відтворити вдалося. Також в цей день організували конкурс вишитих сорочок для наймолодших, а на вечір підготували перегляд українського фільму просто неба. Вишиванка – як символ нашого минулого, сьогодення та майбуття.