Недомовленості залишилися: власники автівок на єврономерах зібралися у митниці на брифінг

726
0

Опівночі 25 листопада в Україні вступили у силу нашумілі законопроекти  про автівки на «єврономерах». Відтепер ці закони встановлюють нові ставки акцизного податку при розмитненні і коефіцієнти залежно від віку авто. Та якщо із новими правилами автомобілісти, зціпивши зуби, погодились, то із тарифами ще досі є проблеми.

Роман придбав своє авто за кордоном  ще восени. За нього довелось віддати близько 2 тис. доларів. Каже: усі документи на розмитнення уже «на руках», затримка тільки у тому, що точної вартості такої процедури дізнатись не може.

За словами працівників самої ж установи, ціну розмитнення  власник автомобіля може дізнатися, приїхавши на митницю та обрахувавши усі оклади. На вартість транспортного засобу накладається  3 податки: мито – 10% від вартості авто, акциз – залежно від об’єму двигуна, та ПДВ. За цією схемою водій може самостійно визначити приблизну  суму «узаконення».

Із такими тарифами досі не згоден Олександр. Його автомобіль коштує 1,5 тис євро, а процедура розмитнення обійдеться чоловіку у 2, а то й у 3 рази дорожче. Каже: для нього така сума поки не підйомна. Якщо нічого не зміниться, машину обіцяє тримати у гаражі  до кращих часів.

Станом на сьогодні, у Хмельницькому розмитнили близько 25 автівок. А за порушення митного законодавства власників ластівок каратиме поліція.

Тож пильнуйте час, аби ваш залізний друг не став закинутим металобрухтом.