Замовчувати не вдасться: волонтери «взялися» за догхантерів

407
0

Трагедія сталася у середу, 3 жовтня. У мікрорайоні Заготзерно двоє собак просто на очах у десятка людей помирали у страшних муках. Судоми та піна з пащі – таким є результат отруєння. Камерами відеоспостереження були зафіксовані ймовірні винуватці лиха – працівники КП «Спецкомунтранс», Владислав Медляковський та його колега Анатолій.

Чоловіки написали заяви за власним бажанням та спокійно «відійшли від справ». Та людям уже не сила терпіти всі ці вбивства, коли влада дає лише усні вказівки на звільнення, а правоохоронні органи кладуть справи до довгих шухляд.  Небайдужі об’єднуються та самостійно намагаються вирішити проблему. На думку активістів, Владислав та Анатолій – лише виконавці. Кажуть, їхніми руками діяв замовник…

Правоохоронці запевнили: наразі уже відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 299  (Жорстоке поводження з тваринами) Кримінального кодексу України. Санкція передбачає відповідальність у вигляді штрафу або арешту строком на 6 місяців. Та притягнути поки що немає кого: недостатня кількість доказів. Нині чекають дозволу суду на проведення експертизи.

Про нещастя знає уже вся країна, й в Хмельницькому чи кожен переглянув те страшне відео. Тож цього дня волонтери на ситуації наголосили і в міській раді, аби справу, боронь Боже, «не зам’яли».

А от «Спецкомунтранс» тепер отримав заслужену народну назву – «Підприємство з вбивства тварин». Ба більше, його директор ледь не отримав на горіхи. Люди обурені: хто дав вказівку позбавити життя ні в чому невинних тварин? Хто контролює дії працівників?

Хочете правди? Спробуйте сприйняти наступне: на підприємстві ведеться журнал, де фіксуються виїзди кожного відділу, й того страшного дня, 3 жовтня, Владислав Медляковський та його колега Анатолій у робочий час, без будь-яких вказівок керівництва, перебували в вищезгаданому спальному районі міста, і їх виїзд на паперах – не зазначений.

Аби все ж «докопатися» до правди, перевіряємо журнал дзвінків, який чомусь опинився на руках у одного із працівників відділу відлову тварин, що у той момент перебував на виїзді. Та з виклику повернувся чолов’яга не те, що без журналу,  і ще й, здається, «під мухою».

Баталії тривали довго та мало не вилилися у бійку. Швидку викликали, заяву на працівника за алкоголь в робочий час  директор підприємства написав, а на вуха підняли ледь не увесь Хмельницький. Як би там не було, винуватці гибелі тварин все ще на волі, і страшно подумати, можливо, ці дві собаки, що постраждали, були не першими. Головне – аби вже точно останніми. Тому звертаємося до усіх, хто причетний до вбивств тварин: з рук вам це не зійде. Жорстокість буде покарана, адже, об’єднавшись, люди здатні на все. Хіба таке можна пробачити?