Вони боролися за свободу, вони відстоювали гідність держави, вони поклали життя

467
0

Аби змінити державу. Вперше українці, у яких боліла душа за долю батьківщини, вийшли на головний майдан країни з помаранчевими прапорами та стрічками у 2004. Людей обурила фальсифікація виборчої кампанії, яка, до слова, вважається найбруднішою за період незалежності. А вже через дев’ять років того ж дня -21 листопада – вдруге розгорнулись події, які змінили історію України. Аби протистояти діяльності президента-втікача, сотні патріотів вийшли на майдан, що й поклало початок революції, «Революції Гідності».

Згідно з офіційними даними, за час подій 2013-го загинуло 106 людей, 27 зникло безвісти, поранених та травмованих й не злічити. Ці герої поклали власне життя на захист гідності та свободи України. В цей день «Небесну сотню» вшановують не лише на батьківщині героїв, а й далеко за її межами. Хмельничани теж, взявши до рук квіти, попрямували до пам’ятних місць, які є символами тих досі болючих подій.

Коли стало очевидним, що країна, у тенетах корупції та свавілля держслужбовців, рухається до авторитаризму, народ став на захист батьківщини. Події розвивалися динамічно – від мирних мітингів до палаючих шин і «коктейлів Молотова» минули лічені дні. Та найголовнішою різницею між двома повстаннями стало те, що, на відміну від «Помаранчевої», «Революція Гідності» понесла за собою втрачені життя.

Боліло тоді, болить і досі, тому люди не перестають боротися. Бажання жити у мирній і квітучій країні, без брехні, без корупції, без свавілля влади дає наснагу кожному – не здаватися та йти до кінця. Усіх, хто боровся за світле майбутнє України та заплатив за це занадто високу ціну, пам’ятатимемо вічно…