Воєнний стан: державні медзаклади зазнають змін

656
0

З 28 листопада набув чинності указ Президента про введення військового стану у 10 прикордонних областях України.  Відтак, усі державні установи працюватимуть у новому режимі – з низкою можливих обмежень та змін.

Зміни у роботі  чекають на заклади освіти, органи місцевого самоврядування, залізниці, аеропорти, банки,  автовокзали, правоохоронні органи, лікарні та мобільних операторів.  І хоча Хмельниччини у цьому списку немає, деякі вказівки щодо роботи медичних закладів все ж отримали.  На своїй сторінці у Фейсбук очільниця МОЗ України  Уляна Супрун пояснила, як працюватимуть медзаклади у період воєнного стану.

Окрім того,  на офіційному сайті МОЗу  опублікували  список медзакладів. До переліку увійшло і 7 лікарень Хмельниччини.  У Хмельницькій обласній нас запевнили: поки працюють у штатному режимі, але у випадку надзвичайної ситуації готові надати допомогу усім, хто її б потребував.

Згадали й про бомбосховища. Їх у медичному закладі два, але одне уже давно законсервоване. Кажуть: те, що наразі функціонує, досить старе, але у належному стані та у разі необхідності виконає свої функції цілком.

Така ж ситуація і у міській лікарні. Заступник головного лікаря нам розповідає: наразі вільних ліжок немає, та якщо буде потреба –  місця знайдуть.

Медики збільшують запаси ліків та готують бомбосховища – адже у будь-якій ситуації слід бути готовим до всього. Але нехай усі ці заходи все ж залишаються лише формальністю.