“Воєнний стан завершено, він виконав свої задачі, проте деякі положення збережуть”, – Президент

387
0

Передислокація військ, посилення протиповітряної оборони, навчання резервістів першої черги, пришвидшення взаємодії армійських підрозділів – воєнний стан допоміг виявити і вирішити нагальні проблеми армії, і скоординувати владу на місцях із військовими. Загроза нападу з боку Росії все ще гостра, підкреслив Президент, але Україна тепер до нього готова.

Особливий режим тепер знято, проте Держприкордонслужба може продовжити окремі положення – як посилена охорона кордонів і заборона на в’їзд чоловікам з Росії. Також Президент підкреслив, що Україна і далі буде пробувати здійснити переходи кораблів Азовським морем аби укріпити базу у Бердянську.

Єдине, чого не вдалося досягнути за час дії воєнного стану – це звільнення українських моряків з російського полону, заявив Президент. Двадцять два з двадцяти чотирьох захоплених українців вже оголосили себе військовополоненими і відмовилися давати свідчення у російському суді. Петро Порошенко звернувся до них та їхніх родин зі словами підтримки, підкресливши – особисто боротиметься за повернення кожного з них.