Врятувати життя іншому, віддавши свою кров: стати донором легко

474
0

Врятувати життя, здавши свою кров. За 2017 рік на Хмельниччині долучилися до цієї доброї справи 110 тисяч разів. Щодня у нашому краї донорами стають близько 40 людей. Переливання крові необхідне жінкам після пологів, травмованим людям, а також бійцям, що отримують поранення на Сході України. Що б не стало причиною,  мета у цьому одна.

Для того, хто виявить бажання стати донором, потрібно попередньо підготуватися. За добу не вживати жирну та смажену їжу, за 48 годин – виключити будь-які спиртні напої. А у день здачі – лише легенький сніданок та ніякого молока. Для жінок є окремий пункт – обов’язково має минути мінімум 5 днів після критичних.

Перед процедурою попередньо потрібно зареєструватися. Вам оформлюють картку, а далі чекає огляд лікаря. Спочатку здається аналіз крові із пальця – аби визначити рівень гемоглобіну. Якщо ж все в нормі, прямуєте до терапевта. Він, в свою чергу, оглядає вас, міряє тиск, зріст, вагу, ставить певний ряд запитань, і уже тільки тоді визначає, чи можна вам здати кров і в якому об’ємі. В нашому випадку, оскільки це було вперше,  – 250 мл. Максимум, що дозволяють – 450. Безпосередньо перед початком  пригощають солодким чаєм та печивом.

Нагадаємо, обласна станція переливання крові отримала у користування американську автівку. Сьогодні ж, у день донора, її протестували: біля кінотеатру Шевченка усі бажаючі могли здати життєво важливу рідину прямо на місці.

По завершенню усі донори отримують  довідку для навчального закладу або роботи. Згідно з нею, людина має вихідний у день здачі та ще один в будь-який інший, який обере за власним бажанням. А разом із папірцем – 56 гривень на обід, аби покращити самопочуття після процедури. Ми вам показали, що здати кров – це не страшно й не боляче, а навіть дуже потрібно та корисно.