«Втоплена» проблема, яка щоразу спливає після дощу: хмельницьку товкучку знову залило

213
0

За кращих часів, коли долар був ще по 8, на товкучку за товаром їхали звідусіль. Речовий базар у нашій раді свого часу називали куркою, яка несе золоті яйця, і навіть мови про перенесення ЙОГО за межі міста не було. Роками товкучка поповнювала скарбницю і водночас занепадала. Час від часу там «спливали» давні проблеми, з якими із горем на половину усі мирилися. Дотепер.

Далеко не вперше та, схоже, не востаннє. Порожні ряди, зачинені контейнери, жодної живої душі та по коліна води – підприємці із ринку Поділля-2 у розпачі. Їхні робочі місця знову пішли під велику воду.

Підприємці кивають на адміністрацію. Саме у її двері неодноразово стукали і благаннями. Виявилося, порятунок потопаючого – справа рук самого потопаючого. Тим часом, вони справно сплачують орендну плату – а це понад 1000 гривень.

В адміністрації ринку жодної живої душі, окрім контролера, який справно грає шимка.

Кому, як не комунальникам, знати про великі повені на базарі. Розповідають, на ринку немає зливних систем. Питання неможливо вирішити без згоди адміністрації та підприємців, адже для цього треба знести велику частину контейнерів.

Якщо й трапиться диво і підприємці ризикнуть своїми ятками – омріяна система водовідведення все одно з’явиться ще не скоро. Як мінімум півроку піде на те, аби розробити проектно-кошторисну документацію, знайти фінансування, та, що не менш важливо, визначитися із місцем розташування системи.

Шалена злива, яка накрила наше місто 15 травня, принесла багато збитків і мешканцям приватних будинків. На провулку Матросова, люди застали у своєму житлі  по щиколотки води.

Не можемо не пригадати і будинки по вулиці Чкалова. Сюди 33 навідуються часто, адже кличуть самі люди. Після квітневої зливи прибудинкова перетворилася на озеро. Тоді місцевий депутат пообіцяв, що ситуацію вирішать, тому ми справедливо запитали мешканців – чи не злукавив.