Вшанували борців за незалежність рідної землі: 23 травня в Україні відзначили День героїв

246
0

Козаки, повстанці, українські січові стрільці, вояки армії УНР, УПА та діячі ОУН, і врешті сучасні бійці. До 1991-го свято Героїв відзначали підпільно. Із проголошенням незалежності України захід почав набувати великих масштабів.

Травень було обрано для свята у зв’язку з тим, що саме цього місяця пішли з життя лідери й ідеологи українського націоналістичного руху.

Наші герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, які за покликом серця пішли на захист України. У всі часи…

У нашому рідному місті Героїв знають у обличчя і пам’ятають поіменно. Усіх тих, хто присвятив своє життя нашій із вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну.

У центрі Хмельницького відбувся марш Героїв. В заході взяли участь понад 300 людей.

Велелюдною ходою вулицями міста пройшли прикордонники, бійці військових частин та учасники бойових дій на Донбасі. Серед юрби – чимало знайомих облич.

На майданчику біля кінотеатру імені Шевченка військові частини продемонстрували свою техніку та озброєння,  а спецпризначенці – прийоми рукопашному бою.

Міський голова Олександр Симчишин вручив персональні нагороди учасникам війни на Сході. Крім того, чотирьом учасникам російсько-української війни в День Героїв подарували сертифікати на отримання грошової компенсації для придбання житла.