Відвоювати право на життя: волонтери забрали коней у фермера з Кам’янця-Подільського

619
0

Безсердний господар перетворив життя тварин на справжнісіньке пекло. На сполох активісти та громада почали бити минулого літа, хоча, місцеві кажуть, звірства тривали не один десяток років. Тварини помирають від голоду та холоду, а їхні рештки розкладаються поблизу просто неба.

 Близько 20 коней, корова, кози та собаки – це далеко не усе господарство Миколи Рачковського. 7 лютого активісти з Хмельницького та Кам’янця-Подільського приїхали до села Кам’янка, аби законним шляхом забрати тварин у господаря.

Прибувши на так звану ферму, бачимо дірявий саморобний сарай та пустку. Тварин тут уже немає, але є сліди їх перебування, що подекуди шокують.

Дружина фермера-тирана Ніна Валеріївна розповідає: свого часу її чоловіка почалися проблеми зі здоров’ям, був передінфарктний стан. З тих пір він сам не свій.

А напередодні приїзду, каже, тварини з господарства зникли геть. Куди – не відомо. Почувши про приїзд волонтерів, до ферми спішить господар. Своєї вини, як і раніше, не визнає.

Проте, після довгих перемовин, чоловік таки йде на контакт та показує своїх жеребців, щоправда не усіх.

Паралельно у місті тривав мітинг під Міськрайонним судом Кам’янця, аби, врешті, тварини змогли покинути пекельні умови життя. Громада спільно із правоохоронцями уже були готові складати постанову про примусове відчуження, але, на диво, Микола Федорович погодився віддати їх добровільно. Прямо на похиленому паркані підписує розписку.

Чи то громадська думка так вплинула, чи працівники у формі, а чи, можливо, наполегливі вмовляння – невідомо. Волонтери переправили коней у село Княгинене. Місяць вони перебуватимуть на карантині, а згодом відправляться до нових власників, які зможуть подарувати їм турботу та забезпечити належні умови життя. Господар обіцяв їх навідувати.