Відключення аналового телебачення: що робити та де шукати 33-ій?

322
0

Цифрова епоха нарешті прийде і в Україну! Наша держава взяла на себе зобов’язання, підписавши Міжнародну регіональну угоду Женева-2006. Так, з 1 вересня практично по усій території країни відбудеться масове відключення старих систем.

Альтернатива існує, і не одна. Серед інших варіантів, зберігається кабельне, Інтернет та супутникове телебачення. Аби вступити у цифрову еру, потрібно мати у наявності тюнер – зовнішній або вбудований. Телевізори сучасної моделі, ціна яких стартує від 3,5 тисяч, зазвичай, уже ними оснащені. Можна придбати і окремий передавач, який підтримує стандарт DVBT. Їхня вартість, в середньому, від 500 грн.

У 2006 відмовилися від аналогу Люксембург та Нідерланди, у 2007 – Фінляндія, Андорра та Швеція, у 2008 – Швейцарія, 2009 – США, Німеччина, Данія, Норвегія, 2010 – Іспанія та Словенія, 2011 рік – Австрія, Японія, Канада, Бельгія, Франція, 2012 рік – Чехія, Ірландія, Велика Британія, Болгарія, Італія, Південна Корея, 2013 – Польща, 2015 – Білорусь та Філіппіни, 2016 – Китай, Бразилія, Мексика, і от 2018 – нарешті Україна.

У нашій області встановлено 4 передавачі цифрового мовлення – у самому Хмельницькому, селі Кульчівці Кам’янець-Подільського району, Білогір’ї та Полонному.

Поки що законодавча база ще допрацьовується. Так, припускають, що все ж аналогове телебачення буде збережене на території з особливим режимом мовлення, тобто, прикордонні території, де є вплив держави-агресора. До 31 грудня ще продовжать функціонувати передавачі суспільного мовника, місцевих та регіональних компаній, які досі не мають ліцензії на цифрове мовлення.

Також, Ви завжди можете знайти 33 канал на офіційному сайті 33tv.com.ua, або переглянути останні новини на нашому You-tube каналі 33tvchannel. Ми працюємо для Вас!