Відновити зелене багатство області: в Пархомівському лісництві зростуть нові саджанці

Відновити зелене багатство області: в Пархомівському лісництві зростуть нові саджанці

414
0

Прийшов час осіннього відновлення лісу. Шкода, проте на Хмельниччині лісистість – навіть нижча середньої по Україні, тож перед лісівниками постало завдання – відновити власне багатство. З початку 2017 року по області було посаджено дерева на площі 1065 гектарів, а восени заплановано засадити ще 90. Такі акції проводять двічі на рік. Головний лісничий розповідає, це вже стало певною традицією – об’єднавши зусилля, допомагати матінці-природі.

Наразі розробляють нову стратегію розвитку лісового господарства. Петро Степанович каже, Хмельницьке лісництво намагається перейняти європейську систему відновлення, аби в області активно збільшити кількість зелених насаджень.

У Пархомівцях працювало близько 50-ти людей. Окрім робітників лісничого господарства долучилися до благородної мети й хмельницькі посадовці. Покинувши теплі затишні кабінети, вони взялися за лопати та власноруч посприяли озелененню нашої області.

На допомогу прийшла не тільки хмельницька «верхівка». Завітали і колеги з Північного Сходу. А саме голова Харківської обласної ради. Так і ліс засадили, і досвідом обмінялися.

Саме це насадження відбулося одразу після часткової вирубки. Така послідовність допоможе зменшити затрати на створення лісових культур, та й ділянка ще не заросла. У найближчому майбутньому Хмельницьке лісництво планує відвідати сусідів за кордоном, аби перейняти нове та вийти на більш продуктивний рівень засадження. Адже дерева – це легені землі, і їх треба берегти.