Від ремонту до ремонту: ХАЕС продовжує вік своїх «старожилів»

392
0

Атомні енергоблоки, вони такі – живуть «у професії» не довго. Однак, Міненерго не відпускає їх. Потрібно сказати, що Хмельницький 1 енергоблок аж ніяк не першопроходець у цій історії: в Україні трудяться вісім «атомних пенсіонерів», яким додали років. Отже, технологія апробована.

Нині ж у місті атомників триває модернізація 2 енергоблоку. Зокрема, це стосується систем контролю і управління. Для працівників цеху теплової автоматики ця робота –не нова.

Особлива увага приділяється виконанню «постфукусімських» заходів – впровадженню мобільних дизель-генераторних станцій. Саме після трагічних подій на АЕС Фукусіма-1 було прийнято рішення про комплектацію усіх українських енергоблоків додатковими засобами безпеки. Роботи тривають згідно графіків.

Нагадаємо, цьогоріч 8 серпня виповнилося 14 років з часу енергетичного пуску другого мільйонника. Від очільників країни вже пролунали гучні заяви про завершення добудови Хмельницької АЕС до 21 року, що дозволить підключити Україну до енергосистеми ЄС та постачати українську електроенергію до Польщі та Угорщини. Два блоки Хмельницької АЕС обійдуться Україні, щонайменше, в 4 мільярди доларів. Саме ж будівництво почнуть у наступному десятилітті. Якщо, звісно, розпочнуть.