Візит Порошенка на Хмельниччину: НАТО, літаки та склади боєприпасів

926
0

Військові льотчики дев’яти країн у небі над Хмельниччиною відпрацьовують взаємодію підрозділів армій НАТО з українською. Так відбуваються міжнародні навчання «Чисте небо-2018». Такі масштабні навчання відбуваються вперше, відколи в Україні тривають бойові дії.

Винищувачі, бомбардувальники, штурмовики та військово-транспортна авіація – в небі над Старокостянтиновом. Видовище вражаюче для Верховного Головнокомандувача. Петро Порошенко тут аби на власні очі побачити міць наших літаків.

Вони вчаться спільним діям. Тобто маневруванню, зустрічі в повітрі суперника, його перехоплення, дальні повітряні бої. У «Чистому небі» за три дні виконали близько сорока польотів.

Планування таких прильотів триває місяцями, загалом до навчань залучені сотні людей – як з української, так і з американської сторони. Це логісти й інші фахівці. Але це – не головне.

Задля обміну досвідом українські пілоти вже спробували підкорити американські літаки, американці ж – наші.

Проінспектував рівень навчань особисто Верховний головнокомандувач ЗСУ. Петро Порошенко оглянув техніку й поспілкувався з учасниками вишколу. Крім того, провів нараду з керівниками військових підрозділів Збройних сил, Нацгвардії та прикордонної служби. За словами Порошенка, за останні роки контракт з військом підписали понад 130 тисяч вояків. Тепер необхідно створити умови для їхнього професійного зростання та заохотити до подальшої служби.

Президент України також завітав до Цвітохи Славутського району. Вже там він заявив, що у 2014 році 80% боєприпасів, які знаходились на цьому арсеналі, зберігалися на відкритих майданчиках, в 2018 році – 72% вже зберігається в закритих сховищах, які «забезпечують якісне зберігання». Ну а до кінця року на арсеналі в Цвітосі мають відкрити 8 сховищ нового типу за стандартами НАТО.