Територіальна оборона, реформа та поточний призов: про що розповіли у обласному військкоматі

706
0

Батьківщині служити, країну боронити. Обласний військовий комісар під час брифінгу зазначив: призов і досі триває. План на область – 750 чоловік. Наче й небагато, проте тих, хто ухиляється – чимало.

В основному, практично усі подоляни залишилися нести службу на теренах області. Більшість вирушили до Національної гвардії. Традиційно, наголошують, ніхто із призовників не вирушить до АТО. Натомість, контракт уже підписали 1285 чоловік із 1408-ми за планом. Окрім того, на Хмельниччині уже завершується формування Бригад територіальної оборони, куди ввійдуть чоловіки із резерву віком від 41 до 50 років.

Керівництво бригад уже укомплектоване в повному складі. Загалом, підрозділ налічуватиме більше 2 тисяч чоловік, які у разі виникнення потреби готові приступити до виконання військових обов’язків. Також, анонсували реформу військових комісаріатів, яка уже у 2019-му торкнеться нашого міста. Зокрема, їх перейменують на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Із назвою зміниться і організаційна структура. Пілотний проект уже діє у Чернігівській області.

Остаточно зміни мають завершитися до кінця наступного року. Приблизна вартість переоснащення та ремонту лише обласного військкомату – 1,5 млн. грн.. Також, виникають складнощі із поверхами, адже у Хмельницькому їх лише 2. Тож, можливо, розділятимуть поверх на «крила». Проте, врешті, кажуть, система стане більш доступною та відкритою.