Вони давно знайшли свій вічний спочинок, та хто ж доглядає за їхньою останньою домівкою?

767
0

Надгробки, під якими спочиває історія. Війни, які пережили наші краї, забрали мільйони життів. У кожному місті чи селі про їхні героїчні вчинки нагадують пам’ятники, що височіють над похованнями. Як до прикладу – військове кладовище, що на Кам’янецькій.

Вісім могил, на кожній дата, а на кількох збереглись ще фотокартки.

Тут кожна могила має власну історію, про яку не забувають… На цій території навіть збереглись кілька могил ще довоєнного періоду.

Поряд, через стежку, військовий сектор, де спочивають службовці, які з фронту повернулися живими.

6 льотчиків, які розбились на літаку вже в післявоєнні часи, теж знайшли спокій у цьому місці.

Найбільше поховання, яке знаходиться на кладовищі – братська могила.

Ім’я кожного полеглого викарбуване на гранітному обеліску і окремо  кожному встановили надгробок.

По інший бік дороги від військового цвинтаря – місце, яке ми теж не змогли оминути. Це одне з найстаріших кладовищ міста. Раніше це була окраїна Проскурова.

Могили здебільшого цивільних громадян хоча і надгробки жертв війни тут теж чимало… і не лише вітчизняних військових.

Похована тут одна з найсміливіших дівчат Проскурівського підпілля – Марія Трембовецька. Вона передавала побратимам довідки , з допомогою яких багатьом юнакам і дівчатам вдалося уникнути набору до Німеччини на каторжні роботи. Саму Маню, як її називали друзі, піймали та жорстоко катували.

Спочиває на старому цвинтарі і перший міський голова нашого міста. Про давні могили можна говорити безкінечно: слухати їхні історії та захоплюватися сміливістю вчинків тих, хто не шкодував власного життя задля нашого з Вами майбутнього. Але понад усе краще  прийти до надгробку з квітами, прибрати сміття і не дати часу знищити те, про що пам’ятати необхідно.