До 2019-го у Хмельницькій області з’являться перші стаціонари для ВІЛ-інфікованих

864
0

Протягом 2 місяців спеціалісти управління Західного офісу Держаудитслужби перевіряли, чи ефективно виконується програма протидії ВІЛ/СНІД у 2015-2018 рр. Оскільки попереду ще є майже 10 місяців – аби надолужити втрачене. Перше, що помічаємо на папері, – шалений дефіцит медобладнання. Тут маніпуляцій ні крісла, холодильник, центрифуги тощо. Головний лікар у свою чергу зазначає: без паніки.

І, як зазначає, найнеобхідніше таки передбачене. Головний лікар каже, щороку департамент охорони здоров’я виділяє близько 10 млн. на діяльність та ще 15 млн. грн. на ліки. Захищаються, ця лабораторія не гірша, ніж в порівнянні по Україні. Конкретно тут працюють 5 лікарів-імунологів, що з пн. по пт з 8 ранку і до 3 дня готові надати консультацію.

Тенденція жахаюча та незмінна: кількість хворих на ВІЛ та СНІД щороку зростає на 150-200 чоловік. Лідером передачі захворювання у області є не наркотично залежні особи, як прийнято вважати, а статевий шлях.

Зокрема, навіть у день нашого візиту здали кров на аналіз 10 пацієнтів. Як зазначили і в аудиті, та і визнають у «верхівці» – потрібно збільшувати кількість кабінетів довіри. Так, нині нараховують 11 таких установ по області. Хочуть встигнути ще у цьому році, але припускають, що, все ж,  до 2019 такі консультації з’являться ще у Новій Ушиці, Волочиську та Городку.

Також, у області діє стаціонарне відділення для важкохворих, форма СНІД, у Скаржинцях. На сьогодні зайнято 23 ліжка із 24-х. Поки що спеціалізованого відділення для ВІЛ-інфікованих у області, на жаль, немає. Однак, до закінчення, знову ж таки, 2019-го планують відкрити по 10 ліжко-місць у Кам’янці-Подільському і Шепетівці.

Аби убезпечити усіх і кожного від недуги, а головне – від її важких наслідків, радять хоча б раз на рік спільно зі своїм партнером проходити обстеження. Попередити хворобу легше, ніж її подолати. А уже сьогодні люди із ВІЛ можуть вести повноцінний спосіб життя, приймаючи усього 1 пігулку на день за державний кошт. Не бійтеся запитати більше у лікаря. Будьте здорові та бережіть себе!