Вічний вогонь так і не запалав: хмельничани вшанували тих, хто на власні очі бачив жахіття війни

892
0

Цей день закарбувався болем в багатьох серцях, зруйнував тисячі родин та назавжди змінив історію – як Радянського Союзу, так і України. За останніми даними, кількість українців, які полягли на полі бою, сягає майже 10 мільйонів. Серед них 250 тисяч подолян. Ще 478 тис. розстріляно та закатовано в концтаборах, 117 тис. примусово були вивезені до Німеччини на каторжні роботи. Вшанувати тих, хто віддав своє життя за мирне небо, вийшли хмельничани та міські владці.

У нашій області в живих учасників бойових дій у Другій Світовій залишилося менше 2 тис. А щороку їх стає все менше, адже навіть наймолодшим нині уже більше 90 років. Іван Бабак пройшов усі жахіття війни і до покладання квітів долучається щороку.

Так, Галині на момент початку війни було усього 7 років. Однак, через стільки часу спогади про ті дні і досі не покидають її у найстрашніших снах.

Хмельничани поклали квіти у пам’ять загиблих, традиційно, на військовому кладовищі та до Вічного вогню. Щоправда, останній, врешті, так і не запалав.