До лісу за знаннями, до Голубих озер – за казкою

605
2

Блакитна чиста вода та сосни. Влітку тут смажать шашлик, а люди пірнають до води. Словом, курорт… І все це зовсім недалеко – у Стриганах Славутського району. Тут нема купи сміття та битого скла. Мальовничу місцевість доповнює ліс.  Голубі озера – одне з найприкметніших місць області, і їдуть сюди звідусіль подихати на повні груди.

За великим рахунком, це не озера, а кар’єри. Тут видобували кварцовий пісок. Під ним били підземні джерела. Вода з них і заповнила кар’єри. Глибина досягає п’ятнадцяти метрів. Головне ж багатство місцевого курорту – ліс . Перед його господарями, лісівниками, крім основних завдань постає іще одне, не менш важливе: створити такі умови, щоб співіснування усіх мешканців – міських, сільських та лісових – було комфортним. Для цього у Славутському лісі будують рекреаційні пункти та «тягнуть» екологічні стежки. Така днями з’явилась у національному природному парку «Мале Полісся».

Так починається корисна прогулянка протяжністю майже 4 кілометри. Цього дня єдина умова – тепло вдягтися. Роман Мацола, який приїхав на власні очі побачити екологічну стежку, впевнений – шлях подолає. У далеку дорогу вирушає разом із місцевими школярами.

Власне, з’явилася екологічна стежка не без участі народного депутата. Лісівники отримали міні-гранд на конкурсі, який проводила ГО Громадська ініціатива Романа Мацоли. На реалізацію найкращих проектів було передбачено мільйон. Дітям до грошей діла не має, вони із захопленням відкривають для себе місцевий ліс по-новому.

Та й голова районної ради, хоч сам знає цей ліс як свої п’ять пальців, слухає екскурсовода із захопленням.

Тут кожен може безпечно та комфортно пройтися та навіть проїхатися на велосипеді, без ризику заблукати, бо всюди – вказівні стовпчики. Така собі можливість прогулятися лісом і почерпнути корисну інформацію.

Загалом, на стежці 11 зупинок. Вони різні. Там розповідь про дерева, там – про мурашник, трапляються, звісно, і рідкісні рослини. Їм також присвячені інформаційні таблички.

А створення таких стежок свідчить про те, що за численними господарськими справами лісівники не забувають про виховання підростаючого покоління. Та й екологічною стежкою, насправді, може пройтися кожен. Тому ми там були і вас запрошуємо.

  • Игорь Каймович

    Ну во первых, не Стрыжаны, а Стрыганы. Во вторых половина кадров не с наших озер, а в третьих… зачем при использовании чужого видеоряда обрезать логотип автора??? Мне не жалко, но с вашей стороны непрофессионально. Вот ссылка на мой оригинал:
    https://www.youtube.com/watch?v=oQw2VgvnTjU

    • tanja

      Дякуємо за Ваш коментар, неточність обов’язково виправимо.