Гроші на 2019-й: міські обранці уже точно знають, на що витратять 3 мільярди із казни

496
0

Без палких дискусій, протестів чи нічних посиденьок – буквально за 20 хвилин міські обранці першими в області приймають бюджет-2019. Загальний обсяг – понад 3 млрд. грн. Як завжди, називають його не ідеальним, а «збалансованим».

Серед іншого, у місті продовжать будувати основні перехідні об’єкти, як от музей по Свободи чи дитячі садочки на Озерній та у Лезневе. Закладають кошти у розмірі 4,5 млн. і на Палац спорту. Із нових напрямків – виділять 2 і 1 млн. грн. відповідно на підтримку малечі із цукровим діабетом та онкохворих. Також, компенсуватимуть 50% оплати комунальних послуг сім’ям загиблих учасників АТО, локальних війнах та ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Окрім того, збільшать фінансування шкіл з розрахунку 200 грн. на одного учня, та 300 грн. на малюка у дитячих садочках. Традиційний пріоритетний напрямок – дороги.  На їх ремонт передбачено 200 млн. грн., що на 60 млн. більше, ніж минулоріч.

Плануються і великі капітальні дорожні будівництва, проте уже у 2020-му. У наступному році підготують лише документи.

Приємністю стане й оновлення транспортного парку КП «Електротранс». На понад 22 млн. грн.  із міського бюджету придбають 20 одиниць великогабаритного транспорту.

До того ж, депутати затвердили програму соціально-економічного розвитку. Передбачається продовження таких відомих проектів, як «Купуй Хмельницьке» та «Школа молодого підприємця». Щодо нововведень, планують створення І-хабу, конкурс стартапів для бізнес-середовища, зможуть відшкодовувати підприємцям частину витрат за участь у міжнародних виставках.

А ще затвердили концепцію індустріального парку «Хмельницький». В триденний термін з понеділка мають подати відповідні документи в Міністерство розвитку та торгівлі, аби його включили в загальний реєстр. Концепція передбачає і основні галузі, затвердженні в стратегії розвитку міста до 2025 – машинобудування, харчова і легка промисловість.

Врешті, швидше за все, це була остання сесія депутатів у 2018-му. Тож, до зустрічі у Новому році.