Губернатор наказав: «Закопати»!

1513
0

На Хмельниччині знаходяться близько сотні ядерних ракетних точок, щоправда, уже роззброєних ще з початку дев’яностих років. Ядерні боєголовки зняли, самі ж шахти із ракетами законсервували тоннами металу й бетону – це все присипали землею. Здавалося б ніякої загрози здоров’ю та безпеці людей, але ні! Чорні археологи в пошуках легкої здобичі розкопують шахти і вирізають метал. Такі розкопки трапляються щороку, лише за 2015 рік було зафіксовано з десяток. Жилинці винятком не стали.

У селі їх називають “чорними копачами”. Два роки тому вони вирили глибочезну яму, дістали метал та поїхали геть. Відтоді селяни втратили спокій. Пограбована стара шахта лякала своїм виглядом. До провалля могла впасти людина чи худобина. Тож почали стукати у чиновницькі двері. Зрештою, місцеві дійшли до обласної державної адміністрації, там їх почули та пообіцяли ракетну точку закопати.

І от до Жилинців знову приїхав десант на важкій техніці. Цього разу це були чиновники та надзвичайними. 2 доби фахівці інженерної групи Аварійно-рятувального загону спецпризначення засипали землею 20-метрове провалля. Фахівці з радіаційного захисту на пересувній хіміко-радіологічній лабораторії провели заміри радіаційного фону. Перевищень показників не зафіксували.

Лише на Ярмолинеччині на метал порізали добрий десяток ракетних штолень. У багатьох селах від них залишилися самі лише ями. Звісно, нікого не покарали, та й стара, і вже нова, влади роблять вигляд, що про провалля не знають.  Загалом, «чорні археологи» допомогли «розконсервувати» стратегічні об’єкти у селах Глушківці, Вихилівка, Савинці, Соснівка Волудринці, Москалівка та Кадиївці.