Два роки із новою поліцією: погляд зсередини

1376
0

Рівно два роки тому Порошенко підписав закон про нову поліцію і на вулиці Києва у службових «Пріусах» виїхали щойно екзаменовані патрульні у чорній формі. Підтягнуті, молоді та амбіційні. Вже восени реформа запрацювала й у інших регіонах, зокрема, й на Хмельниччині. Тоді соціальні мережі заповнювали світлини з хештегом «селфі з копом». Але з часом цікавість перетворилася на пильність. І люди почали спостерігати. За тим, як летіли уламки від копівських «Тойот» у ДТП, як розганяли і не розігнали стихійних торговців та за, мабуть, найгучнішим випадком, – вбивством патрульними психічнохворого із шилом.

Це далеко не весь перелік претензій до роботи нової поліції. Але і позитивних моментів було не мало. Копи рятували самогубців та потопельників, затримували злочинців та торговців наркотиками, а ще навиписували тисячі адміністративних протоколів. Тепер, у день їхнього свята – хмельничани зізнаються: з поліцією, все ж, стало безпечніше.

Немов за іронією, розмову про спокій порушили постріли. Не лякайтеся , вони показові. Поліцейські-кінологи демонструють, як службові собаки затримують злочинців-утікачів.

Не лише показово, а й у реальному житті чотирилапі допомагали затримувати правопорушників. На рахунку цього лабрадора уже декілька пійманих злочинців.

Чотирилапому герою не дають проходу дітлахи. Гладять та фотографуються, а з нами діляться своїм особливим розумінням того, хто ж такий поліцейський.

А впіймати злочинця у прямому сенсі «по слідах» – завдання інспекторів-криміналістів. Завдяки обладнанню, яке отримали нещодавно, на місці події виявляють відбитки пальців та навіть взуття.

Окрім так званих наборів Шерлока Холмса, на святковій виставці продемонстрували зброю та спорядження. Містяни приміряють та жалкують запитань. Одним словом – фурор.

Перехожі діляться: справді таки відчули нюанси професії зсередини.

Самі полісмени теж зізнаються: стереотипів щодо них і досі багато. Мовляв, частенько пропонують хабарі, але у нової структури – нові принципи. Сподіваємося, – правда.

Уже не такій новій поліції регулярно «підмальовують» і плюси, і мінуси. Чого ж буде більше – залежить тільки від самих правоохоронців.