День другий: після виборів

195
0

На ранок місто прокинулось, а члени ТВК ще не лягали. Вони уже підрахували половину голосів. За попередніми даними, жоден із кандидатів у мери не набрав 50 відсотків плюс один голос, а тому 15 листопада містяни знову підуть голосувати. До другого туру впевнено йдуть свободівець Симчишин та самовисуванець Чернилевський.

Доба на ногах. Вони не переводять подих та не змикають очей. Приміщення ТВК вщент заповнене людьми та мішками. Понура черга тягнеться до другого поверху і рухається дуже повільно. Хтось куняє просто на підлозі, хтось тупцює на вулиці, а хтось ніби навмисне знущається з людей.

Всі, хто прийшов, щоб віддати голоси містян у гарні руки, обурені черепаховою швидкістю процедури. Роздратування виливається нам на камеру.

24 години каторги. Для заступника голови тервиборчкому вони тягнулися вічність. Віталій Швед нам каже, що до переможного кінця ще довго. За попередніми даними, в лідери вирвалися “свободівець” та самовисуванець, кандидати від “БПП” та “Батьківщини” на третьому та четвертому місці відповідно.

Стосовно партій, то до міської ради, швидше за все, зайде “Свобода”, “Самопоміч”, “БПП” та “Батьківщин”а, їм на п’яти наступає “За конкретні справи”. Це місто, ОВК цифр не називає. Там досі чекають на протоколи і готуються не спати ще добу.

Попереду у ТВК та ОВК виснажливий день та нова ніч, не виключено, що будуть “мілкі” порушення. Однак їх вистачало і в сам день голосування. ОПОРА пригадує,  як це було.

Але поки головне питання, вже не наші з вами голоси, а руки тих, хто їх рахує. Щодо другого туру знавці кажуть, перший виглядатиме на його фоні дружньою вечіркою.