Тримати у курсі всього важливого та бути ближчими до людей: в Україні відзначають День журналіста

502
0

Вони на це заслуговують. Міські й обласні обранці вітають представників ЗМІ із професійним святом. Це не просто подарунки, квіти й грамоти, а щирі слова подяки, за нелегку щоденну працю.

День журналіста офіційно в Україні відзначають уже 24 рік поспіль. Проте сама професія зародилася задовго ДО. Все починалося з  перших друкованих видань, де були невеличкі замітки, фейлетони й памфлети, де критикувалися тодішні порядки та дії владних осіб. З часом можливості медійників розширилися, й посприяло цьому саме поява телебачення та радіомовлення. Сьогодні 4 влада контролює діяльність перших трьох гілок, шукає істину, вислуховує людей, аналізує і досліджує документи, даючи об’єктивну оцінку. Пройти вогонь і воду, аби ви знали усе – кредо кожного журналіста.

Робота в ЗМІ потребує особливих навиків: аналітичного мислення, вміння подавати інформацію без упередження, бути оперативним, стриманим. Проте от ситуації, з якими доводиться зіштовхуватися в ході роботи, іноді можуть «вибити з колії».

Всесвітній день солідарності журналістів припадає на 8 вересня, працівників радіо та телебачення – 16 листопада, є свято, приурочене свободі друку преси  – це 3 травня. Та скільки би їх не було, усі присвячені працівникам засобів масової інформації, а у них одна спільна мета: тримати вас у курсі всього важливого та бути ближчими до людей.