Державного зрадника засудили на 12 років: льотчик, який співпрацював із ворогом, оскаржує вирок

585
0

Ціна зради – 30 тисяч доларів. За те, що військовослужбовець систематично «зливав» інформацію ворожим спецслужбам та хотів переправити окупантам наш літак, – мав отримати військове звання полковника, квартиру та матеріальну винагороду. Розвідка з’ясувала, Кірєєв регулярно сповіщав кураторів про вильоти з аеродрому та про виконання бойових завдань у зоні АТО.

8 вересня 14 року майор повідомив росіян про здійснення спеціального польоту літаком-розвідником Су-24 з аеродрому Старокостянтинова вздовж лінії державного кордону України з Республікою Білорусь та Російською Федерацією. Того ж дня заступник командира ескадрильї, пролітаючи над Шосткою, скерував літак на Росію. Проте, посадити там його не вдалось.

Окремо, розвідка з’ясувала, що Кірєєв у червні 2014 року через свого брата-священослужителя, який приїздив до нього з Хабаровського краю, налагодив на контакт та погодився співпрацювати з представниками спецслужб та отримував від них нові завдання. Після вироку льотчик-зрадник спробував оскаржити його.  У апеляції містилися вимоги щодо скасування призначеного судом запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Суддя відмовила у задоволенні клопотання, наголосивши, що Кірєєва визнано винуватим у вчиненні особливо тяжкого злочину, а тому скасування його арешту є передчасним.