Децентралізація приносить не лише відремонтовані дороги та дитячі садочки, але й нагороди

330
0

2015 рік – пік децентралізації в Україні. Починають створювати об’єднані територіальні громади, хоч тоді ще мало хто до кінця розумів, що воно таке. На місцях всіляко підтримують реформу, і Хмельниччина вже на старті вихоплює пальму першості, адже ОТГ створювалися швидко. Стартували із Гуменець.

Тож перший млинець вийшов таки “смачним” і естетичним. Про Хмельниччину заговорили усі центральні ЗМІ, адже у рейтингах темпів децентралізації ми лідируємо. Дитячі майданчики, дороги, школи, амбулаторії вже не нагадували реалії далекої глибинки, а “одягалися в усе нове”. Адже зиск від об’єднання в селах таки розкусили.

Так вже сталося, що усі ці громади відвідала наша колега – Оксана Бабенкова. І результат не змусив себе чекати. Саме вона виборола третє місце у конкурсі журналістських робіт на тему децентралізації, який цьогоріч вперше організували в обласній раді. Тепер отримала свою нагороду. Каже: матеріал подавати не планувала.

У номінації кращий телевізійний “децентралізований” сюжет виграла Наталія Бахамент – журналіст телеканалу “ТВ 7плюс”. Розповідає – у своєму матеріалі показала село, яке воно є.

Голова обласної ради зізнався, що в організації були певні недоліки. Тож вже наступного року конкурс обіцяє бути масштабнішим.

Цього дня в Україні відзначають і день місцевого самоврядування. Децентралізація же стала новим етапом розвитку населених пунктів. Нині в області маємо 33 ОТГ, а до січня їх стане на 6 більше.

Тепер населені пункти трудяться самі і для себе. А результати помітні вже, зокрема, й завдяки журналістам, які нові реалії життя у селі показують усій області, і не тільки.