Децентралізація у освіті: чому Хмельниччині заздрять у інших регіонах?

3794
0

Сатанівську об’єднану громаду називають серцем Подільських Товтр. Адже її простори розкинулися поміж вершинами. І саме тут, у розпал літа, санаторно-лікувальний комплекс “Перлина Поділля” зустрічав гостей із 5 областей. Це учасники освітянського форуму.

Захід розпочався із поселення гостей. 75 учасників на два дні прихистили у сонячному містечку.

Хмельницька область передує у децентралізації. Нині створено 26 ОТГ, а на черзі ще низка. Так, до кінця року планують перетнути 50%-ву межу об’єднаних територій.

Реформа чи не найсуттєвіше вплинула саме на освіту. Адже у населених пунктах закривають малокомплектні школи та створюють опорні. Тож, у місцевих радах взялися за оптимізацію.

Координатори проекту певні: усі сентименти про закриття шкіл – це тимчасово, адже результати уже відчутні. Тим паче, статистика результатів ЗНО – не тішить. Більшість відмінників із сільських шкіл свою “медаль” на тестуванні не підтверджують.

Результатом успіху вважають і кількість грошей у бюджетах. Адже надходження коштів на місцях зросли саме через децентралізацію.

Гості з інших областей зізнаються, що навіть по-доброму заздрять Хмельниччині, адже їхні чиновники не поспішають з реформами. А зміни уже на часі.

На Хмельниччині ж “локомотив” децентралізації набирає швидкості та додаткових “складових”. Незабаром до списку ОТГ нашої області додасться ще, як мінімум, дві. Освітні реформи, сприймалися найболючіше, проте результати вже є. Тож головне – тримати планку.