Добровольців АТО визнали офіційно: 9 чоловіків отримали посвідчення учасників бойових дій

1106
0

Цих чоловіків до зони розмежування покликала не військова служба, вони не отримували за це кошти та навіть не мали належного забезпечення. Вони – добровольці. Не роздумуючи, одразу після Майдану вирушили на Схід, аби захистити рідну Україну. Проте, уже на мирній землі військовими офіційно не були… аж до сьогодні.

Так, бійці-добровольці Хмельниччини тепер можуть отримати визнання на обласному рівні. Проте, для цього потрібно витримати бюрократичну процедуру. По-перше, станом на 2014 рік людина мала проживати у Хмельницькій області. По-друге, до заяви основного зразка разом із 2-ма фотокартками необхідно додати 2 нотаріально завірені свідчення очевидців, що уже є учасниками бойових дій, та копії їх посвідчень. Також, потрібні фото- або відеодокази, що боєць перебував та ніс службу в зоні АТО. І на завершення, довідка від командира,яка підтверджує час перебування.

Також встановлені мінімальні терміни, необхідні для визнання добровольця учасником бойових дій. Так, для2014-2015 років це щонайменше 4, а від 2016 року – 90 днів.

Тож на спеціальній комісії 18 травня розглянули 10 справ воїнів-добровольців. По 9-ти з них винесене схвальне рішення та вручені посвідчення. Добровольці ж кажуть, головне – як тоді, так і нині, – здолати агресора, аби майбутнє в Україні було мирним та незалежним.

Бажаємо і військовим, і добровольцям, що й досі несуть службу на Сході – терпіння, віри, мужності та перемоги! Ви – наші Герої! Дякуємо за подвиг.