Доленосне рішення для об’єднаних тергромад Хмельниччини: для когось нові кордони, а комусь усе без змін

587
0

Децентралізуватися Хмельниччина почала ще у 2015. Відтоді нашу область називають передовиком у цьому процесі. Зараз маємо 26 об’єднаних територіальних громад, а тепер постало питання про створення ще 12. Однак для цього депутати мають дати свій формальний дозвіл. Минулої сесії план розвитку громад не підтримали. В кулуарах кажуть: питання було аж 93-м, тож обранці втомилися.

Тепер, коли ЦВК визначив 29 жовтня у шести громадах як дату виборів – владців стали підганяти. Адже на носі новий бюджетний рік. І без голосування – фінансування не бачити.

На сесію приїхали й мешканці громад. Вони хочуть виборів, об’єднання та змін на краще.

Після минулої сесії – було чимало круглих столів та засідань комісій, аби врегулювати усі питання щодо об’єднання. Шукали компромісу.

Не зважаючи на підготовку та розмови, почалися суперечки. Як з’ясувалося, окремі села єднатися не хочуть. Одні бажають під крило міст, другі – інших сусідів по громаді. Ці прохання передали депутатам, які працюють на відповідних округах. Обранці дискутували довго.

Врешті, зі списку громад у перспективному плані розвитку викреслили Баламутівську та Крупецьку Ярмолинецького та Славутського районів відповідно. Оскільки окремі сільські ради хочуть гуртуватися навколо різних сіл. У інших десяти ОТГ до кінця року  таки відбудуться вибори. Загалом в області мають створити 44  громади. Якими будуть їх межі та чи приєднають когось і до Хмельницького – побачимо з часом.