Домашніх тиранів каратимуть за новими правилами

1887
0

Уявіть, щороку від рук домашніх тиранів в Україні гинуть близько 600 жінок. Аби обговорити болюче питання, Хмельницький апеляційний суд організував круглий стіл, присвячений запровадженню міжнародних стандартів захисту від домашнього насильства в українських реаліях.

Нині активно вносять зміни до законодавства задля відповідності його до міжнародних стандартів. Відтак, одним із нововведень є те, що нині відмова потерпілого від обвинувачень, як то часто бувало,  не буде підставою для закриття кримінального провадження.

Зміни до кодексів України набувають чинності з 11 січня 2019 року. Зокрема, з’являється й новий склад злочину, а до кривдника зможуть застосувати нові обмежувальні заходи.

Не зважаючи на нововведення та  вдосконалення законів, вистачає й проблемних питань. До прикладу, є терміновий припис, який змушує агресора покинути місце проживання або перебування постраждалих негайно.

Насильство буває різним: у школі серед однолітків, вдома між чоловіком чи жінкою або ж агресія батьків до дитини. Варто знати, як себе захистити, та пам’ятати одне: ніхто не має права завдавати вам болю.